Г.г. Стефан во Тетово: Да размислуваме за христијанските придобивки

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан чиноначалствуваше со светата архиерејска литургија што по повод празникот Источен петок – Балаклија се одржа денеска ...

Палевски тврди: Арифи и Меџити се уценети од Бејли со готови предмети во СЈО (ВИДЕО)

Во СЈО постојат неколку предмети кои се насочени директно кон високи функционери на ДУИ, и тоа токму оние кои денес глумат социјалдемократи, а се членови на ДУИ, открива ...

Заев води политика по желба на албанските националисти

СДСМ се уште не се откажува од идејата на насилен пат да избере претседател на Собранието, со цел да ги испорачаат барањата за кои се задолжиле. Поради ова тие се спремни ...

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ ...

Осумстотини ученици учествуваа на „Ролер трката 2017“

Под мотото „Возиме кон иднината“ денеска се одржа „Ролер трката 2017“, во организација на Град Скопје и ЈУ „Детскиот културен центар-Карпош“. На ролеријадата, како ...

ТВ НОВА: Цел сме на политички притисок од СЈО, дипломатскиот кор игнорира

Мобилното студио на телевизијата „Нова“ и вчера беше паркирано пред канцелариите на специјалното јавно обвинителство, како што велат новинарите од оваа телевизија, ...

Фото: Викторија Лоба се прошета во бањарка и патики

Убавата русокоса ја заскокотка фантазијата на фановите со најновите фотографии на Инстаграм. Таа со влажна коса и шминка на лицето во бањарка и патики ги збуни сите. Ready ...

Кочани домаќин на четвртото пролетно коло од Вардар Јуниор Лигата

Четвртото коло од пролетниот дел од Вардар Јуниор Лигата се игра викендов во Кочани. Во недела (23.04.2017) ќе бидат одиграни следните натпревари: ГЕНЕРАЦИЈА 2004 ГОДИНА Мал ...

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) ...

Фото+Видео: Остров на кој се нурка во „црното око на џиновски череп“

Нуркањето во Сината дупка – подводна пештера на островот Гозо, е едно од најфасцинантните искуства во светот. Новинарката Силвија Марчети ја опиша нејзината авнтура ...
Back To Top