Новиот објект на Македонската филхармонија се отвора в недела со ексклузивен концерт

Новиот објект на Македонската филхармонија со модерен изглед и архитектонски и акустични карактеристики според сите светски стандарди, ќе биде отворен в недела во ...

Сликата на Баскијат продадена за рекордни 110,5 милиони долари

Сликата „Без наслов“ на авангардниот ументик Жан-Мишел Баскијат е продадена на аукција во „Сотби“ за рекордни 110,5 милиони долари. Како што соопшти денеска акциската ...

Земјотрес почувствуван во Македонија

Попладнево земјотрес со слаб интензитет е почувствуван во Македонија. Потресот бил со епицентар на 13 километри од Гостивар, со магнитуда од 2,1 степени по Рихтер. Инаку, ...

Меркел: Брегзитот ќе има своја цена

Европската унија ќе се однесува праведно кон Велика Британија откако земјата ќе го напушти блокот, но Лондон мора да биде свесен дека Брегзитот ќе има своја цена, изјави ...

Видео: Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба ...

Видео: Манчевски свесно лаже за платите во образованието

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски при вчерашното гостување во емисија на 24 Телевиззија свесно ја манипулираше македонската јавностм и лажеше за платите во ...

Попоски на сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа во Никозија

Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски учествуваше на 127. сесија на  Комитетот на министри на Советот на Европа, што се одржа во Никозија, со која ...

ФОТО: Груевски и Мисајловски извршија увид во реконструираната зграда на Министерството за транспорт и врски

Министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска извршија увид на реконструираната зграда на Министерството за транспорт ...

Камп за деца со посебни потреби викендов во Скопје

Камп со работилници и активности за деца со посебни потреби викендов во Скопје организира граѓанската иницијатива за изедначување на правата на лицата со посебни потреби ...

Жена ранета на свадба во тетовско

Во 17 часот и 15 минути во СВР Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив била донесена 38-годишната М.О. од селото Мала Речица, тетовско, со повреди во ...
Back To Top