Чавков: Нема ништо дискутабилно во тоа каде сум се наоѓал кога се случи упадот во Собранието

Не е точна констатацијата дека колегите од оперативниот штаб, не делувале на 27 април. Немаше ниту една информација нити најава за нарушување на јавниот ред и мир на тој ...

Трајановски за Алфа: Градот Скопје во неколку викенди од август и септември ќе промовира голема забава под мотото „Супер Скопје“

Градот Скопје ова лето во август и септември ќе промовира еден нов проект „Супер Скопје“, а овој проект ќе понуди поголема забава во градот, а ова го правиме заедно ...

Трајановски апелираше до сопствениците на угостителските објекти да не ги зголемуваат цените – тоа би било погубно за Скопје

Ние сме дел од тимот кој што е задолжен за организирањето на Суперкупот. Имаме свои задолженија, претежно инфраструктруни, односно околу сообрќајните знаци, околу чистењето ...

Трајановски за Алфа: Ќе поднесам кандидатура во партијата, а таму ќе видиме што понатаму

Јас ќе ја поднесам кандидатурата во партијата и таму треба да одлучиме како понатаму, истакна во денешното гостување на Телевизија Алфа градоначалникот на Скопје, Коце ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кратењето на буџетот ја отсликува негрижата на СДСМ за културното наследство

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека министерот за култутра Алаѓозовски и Социјалдемократскиот сојуз со стопирање на изградбата на проектот Антички театар Скупи ја потцениле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неприфатливо формирање партиска полиција

ВМРО-ДПМНЕ  тврди дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски работи незаконски и го партизира Министерството расчистувајќи истовремено со професионалните ...

Граѓанско движење против осиромашување: Нема да дозволиме преку покачување на даноци да се осиромашат граѓаните

Граѓанското движење против осиромашување, денеска потсети дека имаат 3 конкретни барања до владата. -Првото барање е, владата безусловно и јавно да се откаже од планот ...

Божиновска: Алаѓозовски и СДСМ со стопирањето на изградбата на проектот Антички театар Скупи, ја потцени и навреди маката на илјадници археолошки работници

Алаѓозовски и Социјалдемократскиот сојуз со стопирањето на изградбата на проектот Антички театар Скупи, за жал ја потцени и навреди маката на илјадници работници и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вработени во МВР со големо искуство се на удар на потпретседателот на СДС, Спасовски

Команданти на единици, началници на Сектори, помошници кои зад себе имаат искуство и по 20 и по 30 години во Министерството за внатрешни работи сега се на удар на потпретседателот ...

Баерн се откажа од Санчез

Баерн Минхен се повлече од трката за трансфер на фудбалерот на Арсенал, Алексис Санчез поради доаѓањето на Хамес Родригез од Реал Мадрид. Претседателот на Баерн, Карл-Ханц ...
Back To Top