Панел дискусија на тема „Инвестираме во општините за подобар живот на граѓаните“

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (плоштад ВМРО бр. 1), денеска во 16:10 часот ќе се одржи панел дискусија. Дискусија ќе биде на тема „Инвестираме ...

ОБСЕ/ОДИХР со 336 набљудувачи ќе ги мониторира локалните избори

Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР го започна процесот на набљудување за Локалните избори 2017. Изборите што ќе се спроведуваат во 80 општини и во Градот Скопје на 15 октомври ќе ги ...

Собранието донесе одлука за јавен оглас за избор на член на ДИК

Собранието на Република Македонија попладнево на продолжението на 15. седница, со 80 гласа за, без против и воздржани, ја донесе одлуката за објавување јавен оглас за избор ...

Гелова Стојанова: Целта на Заев е да овозможи што е можно поголемо ширење на бизнисите на своите роднини

Во времето кога Зоран Заев беше градоначалник делеше голем број на тендери во општина Струмица, фирмите на Заеви преку сомнителни зделки со кои купуваат удели во текстилни ...

Србов: Функцијата вицепремиер во Владата на СДС Анѓушев ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми

Кочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во владата на Социјал-демократскиот сојуз ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми, а не за унапредување ...

ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе се бори со сите деловнички можности против неуставниот закон за двојазичност

Денес на прес конфереснција на Илија Димовски заедно со останатите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ најавија дека ќе се спротистават ...

ВМРО-ДПМНЕ објави уште четворица кандидати за градоначалници, Трајановски и официјално за Скопје

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори. Генералниот секретар на партијата, Христијан ...

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Во 14:15 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржат три последователни прес конференции за медиуми.

Ѓорѓиевски: Спасовски ветуваше професионализација на полицијата, а од сервис на граѓаните ја претвори во сервис на Заев

На предизборните ветувања на неспособните од СДС веќе никој не им верува. На министерот Спасовски веќе никој не му верува. Ветуваше професионализација на полицијата, ...
Back To Top