Владата на Заев го злоупотребува „Југохром“ за изборни цели

Во Владата денеска беше потпишан меморандум за разбирање за рестартирање на фабриката „Југохром“ од Јегуновце. На два дена пред избори, во обид да добијат глас повеќе, ...

Противпожарна заштита – Уште еден проект кој го најавија Коце Трајановски и ВМРО ДПМНЕ

ВМРО -ДПМНЕ , и актуелниот градоначалник Коце Трајаноски, најавија уште еден проект кој е дел од ,,Новата ера’’ и е поврзан со Противпожарната заштита. Ваквиот проект ...

Светлана Колариќ: Според планот на Заев и Мила Царовска, во Прилеп е предвидено да се изградат 14 станбени згради за сместување на мигрантите

На денешниот прес Светлана Колариќ изјави дека Владата предводена од СДС наместо парите на граѓаните да ги намени за изградба на училишта, градинки, болници и други ...

Заев на вчерашниот митинг во Прилеп се служеше со ништожен говор

Заев на вчерашниот митинг во Прилеп се служеше со ништожен говор и изјави во одбрана и жеба за превласт на локално ниво изјави  дека мало сутра ќе победи ВМРО ДПМНЕ во ...

СДСМ во паника од поразот во Крива Паланка, фотографирани на дело како во полициско присуство поткупуваат гласачи со зејтин (ФОТО)

Дека паниката од пораз кај СДСМ е голема доказ е еклатантното кршење на изборниот законик, при што министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски ...

Министерот за внатрешни Оливер Спасовски во кампања од врата на врата!

СДСМ е далеку од спроведување на најавените реформи и посебно на процесот на одвојување на дражавата и институциите на системот од партијата! Најдобар доказ за тоа ...

„Западна Бугарија“ на етикета за леб под македонско знаме

Ваква етикета има на пакување на леб што се дистрибуира по сите бугарски хотели и е во слободна продажба, пишува наша сограѓанка, која за ова се обидела да ги алармира ...

Спасовски продолжува незаконски да ги распоредува и унапредува партиските послушници во пресрет на изборите

СДС е во паника. Знаат дека граѓаните ја прочитаа нивната деструктивност и неспособност и мислат дека ќе се спасат преку злоупотреба на државните институции. За СДС ...

Пензионерите извисени, укинато покачувањето, трошоците за живот се зголемуваат

Во време кога Македонија влегува во рецесија и се зголемуваат трошоците за живот, Владата на СДСМ ги извиси пензионерите го укина зголемувањето на пензиите. Четири ...

Шилегов се обиде да испровоцира, но соочен со факти избега. (ВИДЕО)

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов денеска избега од потпишувањето на „Платформата за чист воздух“, откако неговиот обид за провокација ...
Back To Top