Миланов: СЈО прави огромни пропусти со обвинителните акти со што судството и владеењето на правото се заробени

Како стручњак сум разочаран од она на кое ниво се составени и поднесени поголемиот дел од овие обвинителни акти на СЈО, затоа што навистина имаат огромни пропусти. Во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Цели градови се гушат во смог, а ветувањата на СДС доживуваат фијаско- наместо почист воздух, нивото на загаденоста урива рекорди

Болниците се преполни со пациенти со респираторни заболувања, а последиците од загадениот воздух се повеќе ги чувствуваат и децата и возрасните. Единствен спас граѓаните ...

Облачно со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ...

Од утре задолжителна зимска опрема за возилата

Утре стапува во сила законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата. Со непочитување на правилата за користење и носење зимска опрема возачите ...

„Пајакот“ кренал 93 возила вчера во Скопје

Пет лица биле полесно повредени во четири од вкупно осум сообраќајки регистрирани во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во четири била причинета ...

Награда за „Ослободување на Скопје“ на фестивал во Лос Анџелес

Филмот „Ослободување на Скопје” освои награда за најдобро сценарио за долгометражен игран филм на неодамна завршениот International Arpa Film Festival во Лос Анџелес, соопшти денеска ...
Back To Top