Мицкоски: Премиерот е најмногу посветен на сопствените бизниси, а не на економската благосостојба на граѓаните

Во мега интервју за Република со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски зборува за најжешките теми и прашања. За економијата, за информациите за криминал во владата, ...

Датум за преговори без решен спор за името ?

Земјите-членки на Европската унија сакаат Македонија да добие датум за почеток на преговори најдоцна во јули годинава. Повикувајќи се на дипломатски извори, дописничката ...

„Низ улицава се вози и со 160 километри на час, а сообраќајната полиција нигде ја нема“

Жителите на скопската населбата Ѓорче Петров попладнево ја блокираа улицата Борис Сарафов, каде синоќа беше прегазено 10 годишно момче, барајќи од Општината, Град Скопје ...

Осум години живеел со заборавена газа во грлото

На 9 годишниот прилепчанец Сотир Петрески пред 6 дена му откриле газа во грлото стара 8 години која што пак претходно му ја заборавиле лекарите на максилофацијална хирургија ...

Портпаролот на грчката Влада: Новото сложено име мора да биде и уставно име

Новото договорено сложено име треба да биде и уставно име на соседната земја, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, ...

Денеска нови протести во Ѓорче Петров

Детето кое вчера беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров е во стабилна состојба, која интензивно се следи од страна на докторите од Клиниката за неврохирургија. Жителите ...

Пешачење за ефикасно топење калории

Брзината на модерното живеење и седењето во канцеларија се погубни за здравјето и физичката форма. Ако не се чувствувате дека сте доволно во форма за да почнете да се ...

Манчестер Сити ја освои Премиер Лигата по само 33 натпревари

Манчестер Сити е новиот шампион во Премиер лигата откако градскиот ривал, Манчестер Јунајтед загуби дома од ВБА со 0:1. Единствениот погодок го постигна Џеј Родригез ...

По 14 години: Северина за првпат проговори за експлицитното видео на јахтата

Пејачката Северина Којиќ  неодамна имаше концерт во Сплит. Во таа прилика истакна дека поддршката е важна во многу ситуации како што било и за неа во 2004 година кога излезе ...

Ибрахимовиќ со гол за победа на Лос Анџелес Галакси (Видео)

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ постигна три гола на исто толку натпревари за Лос Анџелес Галакси, а последниот беше во мечот против Чикаго Фајер. Ибрахимовиќ ...
Back To Top