Змијанац: Соодветни казни за педофилите се најдобра превенција

Педофилите се едноставно непоправливи, тие се рецидивисти. Ако нема други мерки, по издржување на казната затвор, го повторуваат делото, изјави во „Аргументи“ на ТВ ...

Стојановска-Јовановска: Жртвите на педофилија имаат доживотни последици

Психологот Мирјана Стојановска Јовановска во денешната дебата на ТВ Нова вели дека казната не ги спречува педофилите да го повторат делото. -Затворските казни не ги ...

Петрушевска жестоко до Најчевска: Не дај боже твоето дете да биде силувано!

Бранителите за човекови права не нападнаа и не навредуваа на јавен простор, еве ќе цитирам професорката во својот ФБ статус вели, Ние ќе си отвараме теми за разговор, ...

Милошоски: Блокадата од Атина е единствената пречка за почнување на преговорите со ЕУ

Незапочнувањето на преговорите на Република Македонија со Европската Унија нема врска со нашата администрација, со нашето здравство, со нашето правосудство, нашата ...

Теловска за Алфа: СДСМ и Макрадули веднаш да се извинат за срамната и скандалозна изјава и ширењето на говор на омраза кон Турција и претседателот Ердоган

Ова е навистина скандалозно, за мене е непрофесионално и не политички, бидејќи се работи за Турција, а знаме Турција каква поддршка и дава на Македонија, за мене лично ...

Перински: Да не беше владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, СЦ „Борис Трајковски“ никогаш немаше да се изгради

Директорот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ Златко Перински на денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ под наслов „Единствени кои инвестираат ...

Спасески: Владата на ВМРО-ДПМНЕ изгради 145 училишни спортски сали, доделува 500-ни стипендии за младите спортисти и воведе спортска пензија

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ навистина се грижи за развој на масовниот и на врвниот спорт во нашата земја. Преку инвестирање во спортската инфраструктура овозможуваме ...

Теловска: СДСМ продолжува со негативната реторика и навредите кон турскиот претседател Ердоган

СДСМ продолжува со негативната реторика и со навреди упатени кон Турција и претседателот на Турција господинот Реџеп Таип Ердоган. Ова не е прв пат, го правеа и во минатото. ...

Кржалоски: СДС ги потценува граѓаните со правење популизам и политика за Суперкупот

Јавноста конечно разбра зошто владата процени дека ќе пропаднел Супер купот и како го спаси. Владата на големи звона пред 10 дена објави дека ќе пропадне Супер купот ...

Заев му спреми државјанство и директорско место во ЕЛЕМ на човекот кој поради низа скандали беше сменет од директор на ЕПС во Србија

Александар Обрадовиќ, поранешниот директор на ЕПС (српското електростопанство), кој е сменет во март минатата година поради измами во тоа претпријатие, побарал државјанство ...
Back To Top