par

Зголемен бројот на паркиралишта и гаражи во 2016

Во 2016 година бројот на паркиралишта и гаражи, како објекти за паркирање изнесува 254 со површина од 701.194 метри квадратни. Како што соопшти Државниот завод за статистика, 24.743 ...
kumanovo

Во Куманово со засилени контроли за нередовно вакцинирани деца се одбележува Европската недела на имунизација

Епидемиолозите од кумановскиот Центар за јавно здравје во соработка со одделот за вакцинација од Здравствен дом-Куманово, во рамки на одбележувањето на Европската ...
novo

Доделени уште 33 ваучери за новороденчиња во Кисела Вода

Општина Кисела Вода денеска додели нови 33 ваучери за семејствата со новороденче. Со тоа бројот на доделени ваучери во вредност од 6.000 денари, се искачи на 1906. Проектот ...
struja

Неколку скопски населби и села утре без струја

Дел од корисниците од улицата „Благоја Паровиќ“ во општина Чаир утре од 9 до 12 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 8:30 до 15 часот без струја ќе ...
delcevo

Се асфалтираат повеќе улици во Делчево

Во Делчево почна асфалтирањето на неколу улици. Асфалтирана е улицата од Здравствениот дом до објектот познат како старо собрание, улицата во населбата  Ѕвегорска ...
soobrakajki

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Десет лица се полесно повредени во девет од вкупно 13 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири е причинета ...
gruevski1-1-640x383

УШТЕ ЕДНО БАРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ СТАНУВА РЕАЛНОСТ: Инвестирани 560.000 евра во нова канализациона мрежа во општина Ѓорче Петров

Во тек е доизградба на канализациона мрежа во населбите Волково, Стопански Двор и Кисела Јабука, инвестиција вредна 560 илјади евра. Почна да се гради во декември 2016 година, ...
mecinja

Возачите на македонските патишта изненадени: Се појавија две мечки кај Бигорски (ФОТО)

Две мечиња се појавија на патот кај манастирот Свети Јован Бигорски.На страната на „Сообраќајниот срам“ објавена е фотографија, која е направена во близина на манастирот ...
struja

Делови од Центар, Кисела Вода, Шуто Оризари, Карпош и Илинден утре без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје по добиено известување од ЕВН Македонија информира дека во текот на утрешниот ден делови од градот ќе останат ...
soo

Полесно повредени 15 лица во сообраќајки во Скопје

Петнаесет лица се полесно повредени во осум од вкупно 14 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во шест е причинета ...
Back To Top