tupak

БМВ-то во коешто Тупак беше убиен, оди на продажба

На порталот „Момент ин Тајм“ се појави оглас за продажба на автомобилот БМВ 7 (Е38), во кој беше застрелан познатиот рапер Тупак Шакур. Возилото чини 1,5 милиони долари. Раперот ...
nlo

Видео: Топчест НЛО над Мериленд

Неидентификуван летечки објект во форма на топка наводно прелетал над градот Абингдон, во американската сојузна држава Мериленд, јави „Есорајтер“. Летечката „топка“ ...
za

Еве зошто мажите клекнуваат кога запросуваат девојка

Традиционалното запросување се спроведува така што мажот клекнува на колено и на жената и подарува прстен. Но, како всушност дошло до тоа партнерот да треба да се спушти ...
brenda

Готово е, ми останува само да чекам – потресна порака на актерката болна од рак!

Актерката Шенон Доерти, најпозната по улогата на Бренда во серијата „Беверли Хилс“, веќе две години се бори со рак на дојката. Таа завршила со хемотерапијата и напиша ...
smrt

Докторка вратила петгодишно девојче бидејќи доцнело четири минути, за пет часа веќе било мртво

Петгодишно девојче починало пет часа откако докторката одбила да го прими на преглед. На Ели Меј Кларк и на нејзината мајка им било речено дека задоцниле за прегледот ...
dete

Синот дијабетичар го изгладнувале до смрт – родителите прогласени виновни за убиство

Родителите на 15-годишното момче кое умрело поради нетретиран дијабетис и глад, се прогласени за виновни за убиство од прв степен, пренесува „Индепендент“. Емил и Родика ...
mob

ГСМА: До крајот на годината над пет милијарди луѓе ќе имаат мобилен телефон

Повеќе од пет милијарди луѓе ќе имаат мобилни телефони до крајот на годината, се наведува во студијата на Светската асоцијација на оператори (ГСМА). Извештајот објавен ...
covek

Одвратно видео: Човек сексуално возенмирува тинејџерка во автобус

За среќа овој човек од Перу е снимен со мобилен телефон како злоставува девојка. Во Перу ова дело е казниво со закон па овој човек е изведен пред суд казнет и јавно засрамотен ...
fejsbuk-1-640x433

Фејсбук се претвора во важна алатка при барање работа

Мoжнocтитe зa нaоѓањe paбoтa вo гoлем cтeпeн зависат од тоа кого пoзнaвaмe, а денeс cите ĸoи ги пoзнaвaмe cе на Фејсбук. Toa e и главната пpичинa минaтaтa ceдмицa на оваа coцијaлнa мpeжa дa се ...
bebe

Како мајчиното пеење влијае врз развојот на бебето?

Неодамнешната студија на американските научници ги потврди позитивните ефекти на мајчиното пеење врз развојот на бебето. Станува збор за вообичаена активност, која ...
Back To Top