taksi

До 2020 светот ќе добие летечки такси возила

Откако „го размрда“ пазарот со услугата за изнајмување превоз, следна цел за наредните три години на Убер Tекнолоџис е – освојување на небото, и тоа со летечи такси ...
meso

Научниците предизвикаа остра дебата: Тврдат дека мастите се здрави

Заситените масти не ги затнуваат артериите и не го зголемуваат ризикот од срцев удар, тврдат тројца кардиолози во своите трудови кои ги објави Бритиш Џурнал оф Спортс ...
cizmi

Видео: Кристијан Лубутен направи чизми што ја менуваат бојата

Легендарниот дизајнери на обувки Кристијан Лубутен дизајнираше чизми со светки што со само еден потег стануваат остварување на сонот на сите жени кои обожаваат еднорози. Стилистката ...
rita ora2

Фото: Рита Ора ги покажа брадавиците во провокативно издание

Британската пејачка со косовско потекло, Рита Ора, ги привлекла погледите на жителите на Њујорк, кога низ градот прошетала во можеби најпровокативното издание досега. Иако ...
skica

Скица на омот проценета на 60.000 долари

Скица за омотот на албумот „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” изработена лично од Џон Ленон, член на легендарниот рок бенд „Битлси“, ќе биде ставена на аукција, која ќе се ...
melanija

Фото: Меланија Трамп згодна во костим со војнички стил

Вистинско модно соочување се случи на последната средба помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и аргентинскиот претседател Маурицио Макри. Нормално, соочувањето ...
deni

Фото: На aктерката Дени Кван и е забрането снимање филмови, бидејќи е премногу секси

Министерството за култура на Камбоџа и забрани на актерката Дени Кван да снима филмови во периодот од една година, затоа што официјалните лица сметаат дека е премногу ...
j

Новак и Јелена Ѓоковиќ очекуваат ќеркичка

Неодамна дознавме дека Новак и Јелена Ѓоковиќ го очекуваат своето второ дете, а сега веќе откриваме и кој е полот на детето кое го очекуваат. Во август, ќе се исполни ...
crn

Фото: Црниот сладолед ќе ви ги исчисти токсините од телото

Црната боја е се попопуларна во светското кулинарство. Еден од последните хитови е сладоледот во црн корнет-вафла. Освен црн, сладоледот може да биде виолетов, син, сив, ...
dzej

Фото: Џеј Ло сексапилна во две разголени креации

Џеј Ло двапати се разголе во провокативни креации по повод Billboard Latin Music Awards. 47-годишната латино убавица за црвениот тепих одбра црна креација со длабоко деколте, висок ...
Back To Top