vardar

Видео: Најинтересната ситуација од натпреварот Вардар-Фленсбург

Вардар на уверлив начин го декласираше Флензбург со 35:27 и за првпат во историјата се пласираше на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Вардарци во завршните моменти ...
stoilov

Стоилов со пофалби до соиграчот Абутовиќ

Македонскиот ракометен првак Вардар со две победи над бундеслигашот Флензбург обезбеди пласман во полуфиналето од Лигата на шампионите. Тимот на двата дуела беше ...
v111

Освојувањето на двете титули за Филип Вардар е престиж

Двата златни пехари од втората сезона од Вардар Јуниор лигата во генерацијата 2000/2001 година заминаа за Прилеп. Момчињата и девојките од Филип Вардар на Ф4 турнирот од ...
vardar

Вардар против Флензбурк по историски пласман на „фајнал фор“ во ЛШ

Ракометарите на Вардар вечерва ги очекува натпревар кој може да им донесе пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите за прв пат во историјата на клубот. На ...
fudbal

ФИФА потврди: Видео технологијата ќе се користи на Мундијалот во Русија

Претседателот на Светскаат фудбалска асоцијација (ФИФА), Џани Инфантино изјваи дека видео-технологијата ќе се користи на натпреварите на Светското првенство во Русија, ...
nazor

Назор: Игравме агресивно и мудро и затоа убедливо го совладавме Карпош Соколи

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром против најголемиот противник за висок пласман ја остварија највисоката победа досега во Супер лигата. Тоа беше причина за задоволство ...
psz

ПСЖ убедлив против Монако за финале во Купот на Франција

Убедлива победа од 5:0 забележа тимот на Пари Сен Жермен синоќа на „Паркот на Принцовите“ во Париз над Монако во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Франција. Стрелци ...
boston

Бостон и Вашингтон поведоа со 3-2 во плеј-офот

Екипите на Бостон и на Вашингтон ноќеска постигнаа победи и имаат водство од 3-2 во серијата против Чикаго односно Атланта во НБА плеј-офот. Бостон ја постигна првата ...
borusija dortmund

Борусија Дортмунд преку Баерн до финалето на германскиот куп

Фудбалерите на Борусија Дортмунд славеа победа со 3:2 синоќа на гостувањето во Минхен против големиот ривал Баерн и се пласираа во финалето на Купот на Германија. „Милионерите“ ...
kilijan-mbape-520x338 (1)

Реал тргнува по чудото од дете – ќе понуди 100 милиони евра

Шпанскиот гигант Реал Мадрид ќе понуди 100 милиони евра за францускиот мегаталент Килијан Мбапе од редовите на Монако. Тој блесна во полн сјај оваа сезона, и го привлече ...
Back To Top