Zaev-Spasovski

Ова е планот на Заев за утре- СДСМ подготвува нова измама на народот!

СДСМ и Зоран Заев за утре подготвуваат нова измама за македонскиот народ преку разни комбинаторики со кои претседателското место во македонското Собрание по изборот ...
Destroyed cars are seen at the site of a car bomb attack in the Amil neighborhood in Baghdad, Iraq, March 20, 2017. REUTERS/Stringer EDITORIAL USE ONLY. NO RESALES. NO ARCHIVE.

Ирак: Во експлозија на автомобил-бомба загинаа најмалку 23 лица

Во шиитскиот округ во јужниот дел на Багдад денеска експлодираше автомобил-бомба при што загинаа најмалку 23 лица, а повеќе од 45 се повредени, соопшти локалната полиција. Експлозијата ...
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş

Куртулмуш: Ставот на европските земји кон Турција е антидемократски

Турскиот вицепремиер Нуман Куртулмуш изјави денеска дека ставот на европските земји кон Турција е антидемократски и не е во согласност со европските вредности и човековите ...
rusinovo2-640x360

Се повеќе македонски села со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА- И Русиново кажа НЕ за редефинирање на државата

И најголемото село во општина Берово, Русиново денеска даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Се повеќе села од нашата држава, од ден во ден се приклучуваат кон оваа ...
veles3-1-640x425

ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните на Велес испратија порака дека ...
taci

Тачи: Србија под притисок би можела да прифати формирање на војска на Косово

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска оцени дека Белград би можел да се согласи на формирање на војска на Косово бидејќи меѓународната заедница, доколку сака, би ...
kicevo-9

Протести во Кичево: Нема да дозволиме никој повеќе да го погази македонското достоинство

На платото пред Домот на културата во Кичево и денеска продолжи грѓанскиот протест на здружението „За заедничка Македонија“. На присутните им се обрати Даме Силјаноски ...
slusne-640x344

Над 150.000 граѓани низ цела Македонија му порачаа на Хан: „Ако не сака Мухамед кај брегот, брегот ќе дојде кај Мухамед“

Повеќе од 150.000 граѓани веќе 22 дена се на улиците низ Македонија ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Граѓаните побараа средба со Комесарот Јоханес Хан кој треба да допатува во текот ...
fbi

ФБИ и НСА: Нема потврда за тврдењето на Трамп за прислушување

Директорите на американските водечки безбедносни и разузнавачки агенции денеска изјавија  дека немаат информации кои би ги докажале тврдењата на американскиот претседател ...
poposki

Попоски се обрати пред студенти на безбедност од Скопје, Белград и Загреб

Улогата на Република Македонија во менаџирањето на мигрантската криза што ја зафати Европа во 2015 и 2016 година, како и предизвиците кои произлегоа и следат од неа беа ...
Back To Top