dron-8-1

ПОСЛЕ ПРОТЕСТИТЕ ДЕНЕСКА СÈ Е ЈАСНО: Народот нема да дозволи никаква тиранска платформа, ниту тиранска влада!

Денеска е 23 ден од протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Еден од главните организатори на протестите Богдан Илиевски, им честиташе на граѓаните ...
vasington-post-640x258

„Вашингтон Пост“: Повеќе десетици илјади луѓе на улиците во Скопје

Американскиот весник „Вашингтон пост“ вечерва известуваше за најмасовниот досега протест на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, потенцирајќи дека ...
viksa

Викса: Кој губи ако не зборува со 200.000 луѓе?

Кога ќе влезете кај мене на гости треба да се поздравите. Ако не сакате да правите муабет со домаќинот, тогаш мора да сте европски пратеник кој не е избран, туку делегиран, ...
vanco-1-640x351

Петрушевски: Млекото е мирно додека не зоврие, кога ќе зоврие не може никој да го сопре-така и со МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!

Ова е народ, ова е народ кој што ја сака својата татковина, ова е народ кои што без срам е излезен да даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Зад овие прозорци овде сакаат ...
italijaaa

Укината е италијанска емисија поради епизода за жените од Источна Европа

Во Италија е укината емисијата „Зборуваме за тоа во сабота“, откако во една епизода жените од источна Европа се окарактеризирани како „покорни секс бомби“ кои ја ...
ilija

Димовски: Подготвени сме ако има договор уште утре да ги тераме следните постапки

Досегашната пракса на работа нa Собранието на Република Македонија во последните 25 години говори дека претседател на Комисијата за избори и именувања секогаш е од најголемата ...
darkomijalkovski-640x343

Мијалковски до Хан: Нема да ја прифатиме Тиранската платформа исто како што вие не ја прифативте нашата средба

-Сакам да му се обратам на високиот комесар кој е денеска во посета на нашата земја, госдподине Хан добро ни дојдовте во Скопје, денес е првиот ден од пролетта, се прашувам ...
dron-8-1

Над 100.000 граѓани во Скопје (СНИМКА ОД ДРОН)

Цело Скопје вечерва се крена на нозе за заштита на унитарниот карактер на Македонија, давајќи поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Над 100.000 ...
sezona

Заврши сезоната на ВИП лизгалиштето во СЦ Борис Трајковски

Сезоната 2016-2017, која денеска и официјално завршува е досега најуспешна реализирана сезона на „вип“ Лизгалиштето кое се наоѓа во склоп на Спортскиот центар Борис Трајковски, ...
litvanka

Литванка има коса долга 230 сантиметри Литванка има коса долга 230 сантиметри

Литванката Алија Насирова не се потстрижила цели 20 години и сега нејзината коса е долга 230 сантиметри, а тешка два килограма. – Косата ми е потешка од нашата мачка, ...
Back To Top