gg

Г.г. Стефан во Тетово: Да размислуваме за христијанските придобивки

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан чиноначалствуваше со светата архиерејска литургија што по повод празникот Источен петок – Балаклија се одржа денеска ...
palevski-2-640x361

Палевски тврди: Арифи и Меџити се уценети од Бејли со готови предмети во СЈО (ВИДЕО)

Во СЈО постојат неколку предмети кои се насочени директно кон високи функционери на ДУИ, и тоа токму оние кои денес глумат социјалдемократи, а се членови на ДУИ, открива ...
zaev

Заев води политика по желба на албанските националисти

СДСМ се уште не се откажува од идејата на насилен пат да избере претседател на Собранието, со цел да ги испорачаат барањата за кои се задолжиле. Поради ова тие се спремни ...
rusija

Тројца мртви при напад на канцеларија на руското ФСБ

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот. ФСБ ...
roleri

Осумстотини ученици учествуваа на „Ролер трката 2017“

Под мотото „Возиме кон иднината“ денеска се одржа „Ролер трката 2017“, во организација на Град Скопје и ЈУ „Детскиот културен центар-Карпош“. На ролеријадата, како ...
nova

ТВ НОВА: Цел сме на политички притисок од СЈО, дипломатскиот кор игнорира

Мобилното студио на телевизијата „Нова“ и вчера беше паркирано пред канцелариите на специјалното јавно обвинителство, како што велат новинарите од оваа телевизија, ...
loba

Фото: Викторија Лоба се прошета во бањарка и патики

Убавата русокоса ја заскокотка фантазијата на фановите со најновите фотографии на Инстаграм. Таа со влажна коса и шминка на лицето во бањарка и патики ги збуни сите. Ready ...
vardar1

Кочани домаќин на четвртото пролетно коло од Вардар Јуниор Лигата

Четвртото коло од пролетниот дел од Вардар Јуниор Лигата се игра викендов во Кочани. Во недела (23.04.2017) ќе бидат одиграни следните натпревари: ГЕНЕРАЦИЈА 2004 ГОДИНА Мал ...
naci

Осомничен нацист изврши напад врз зграда на руското разузнавање во Хабаровск

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) ...
dupka

Фото+Видео: Остров на кој се нурка во „црното око на џиновски череп“

Нуркањето во Сината дупка – подводна пештера на островот Гозо, е едно од најфасцинантните искуства во светот. Новинарката Силвија Марчети ја опиша нејзината авнтура ...
Back To Top