Никола стана од инвалидска количка на свадбата на сестра си (видео)

nikola raguzzz

Поврзани вести

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а потоа дознал дека мора да биде во инвалидска количка.

Сепак, младиот Никола од Босна не се откажал од своите соништа да застане повторно на нозе, па на свадбата на сестра си успеа да одигра танц со неа, по што сите останаа во шок и солзи.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top