Протест на железничарите во Атина

ze

Поврзани вести

Метрото, трамваите и електричната железница во Атина денеска од 12 до 15 часот ќе бидат во прекин како предупредување на вработените во секторот, кои се противат на приватизацијата на градскиот превоз, јавија грчките медиуми.

Вработените, преку соопштение, го повикаа грчкиот министер за транспорт да ги повлече измените во законот за концесии на објектите на атинското метро.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top