Почина Рокфелер

rokfeler

Поврзани вести

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година.Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер. Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија „Стандард оил“.

Дејвид Рокфелер беше успешен банкар и сопственик на групација банки.

Пред две години ја имаше шестата трансплантација на срце.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top