ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

veles3-1-640x425

Поврзани вести

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на Македонија.

veles

veles1

veles2

veles4

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top