Мекгрегор потпиша договор за борба од милијарда долари со Мејведер

konor

Поврзани вести

Ирскиот УФЦ боерц, Конор Мекгрегор потпиша договор за борба од милијарда долари. Тој не ја криеше радоста дека и официјално се договорил за борба со непоразениот американски боксер Флојд Мејведер.

-Чест и задоволство ми е што го потпишав овој догвоор заедно со своите партнери. Прв и најважен дел од овој историски договор е потпишан. Сега го чекаме потписот и од другата страна, изјави Мекгрегор.

Првиот човек на организацијата УФЦ, Дин Вајт, пред неколку дена изјави дека прво го чека потписот на Конор со цел да тргне во преговори со Мејведер и неговиот советник Ал Хејмон.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top