vmro-dpmne-2

ВМРО-ДПМНЕ: Фрустрацијата што не се на власт СДСМ ја лечат со обид за диксредитирање на капиталните проекти

СДСМ веќе десет години фрустрацијата што не е на власт, ја лечи со срамни обиди за дискредитирање на капиталните проекти кои Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ги реализира, ...
vmro-aerodorm

Груевски: Погубното сценарио на Заев мора да биде сопрено со освојување на 63 пратеници

Стратегијата на опозицијата е многу провидна и затоа народот ќе си го даде својот одговор и тој одговор ќе биде многу силен затоа што ваквото погубно сценарио кое го ...
tripunovski-2-640x480

Трипуновски во Прилеп: ВМРО- ДПМНЕ покажа дека земјоделецот го заслужува вистинското место

Во рамките на определбата на ВМРО ДПМНЕ, да се има постојана комуникација со граѓаните, денеска во Прилеп престојуваше Цветан Трипуновски. Тема на средбите беше перспективата ...
kumanovo-aktivnosti1-640x480

Груевски најави, раководството на ВМРО-ДПМНЕ почна да работи на терен

Почнуваме силно на терен, како никогаш досега. Ќе пробаме да допреме до секој еден граѓанин, до секое едно семејство за да ја пренесеме нашата порака, да ве погледнеме ...
vmro-1

Прогноза на „букмејкерите“ за дербито на 11 декември: ВМРО ДПМНЕ – СДСМ = 10:0

Тимот на Груевски игра пресинг во текот на целиот меч. Кондиција не му недостига. Дава голови и игра фудбал за публика, пишува Лидер. Тимот на Заев игра без концепт, не ...
делегација

Делегација на ВМРО – ДПМНЕ на работна вечера со германски политичари и стопанственици

Делегацијата на ВМРО – ДПМНЕ која се наоѓа во посета на Берлин вчера вечер  имаше работна вечера со петнаесетина германски политичари од најголемите германски партии ...
vmro-dpmne-1

ВМРО-ДПМНЕ: Списокот е чист, прифаќаме секаков предлог од СДСМ за ДИК да изврши дополнителни активности

ВМРО ДПМНЕ ја повикува Државната изборна комисија да изврши дополнителни активности за прочистување на избирачкиот список, само за да го увери СДСМ дека истиот е веќе ...
vmro

Илиоски: Битолскиот градоначалник е жртва на политички прогон

Битолските пратеници од ВМРО-ДПМНЕ во македонското Собрание, Зоран Илиоски и Лилјана Кузмановска, како и претседателката на општинскиот Совет Силвана Ангелевска и ...
sd

СДСМ на преговарачка маса призна дека лажно го обвинувале ВМРО-ДПМНЕ за кражба на гласови

Околу 90% од гласачите кои СДСМ ги изнесе како спорни на преговорите не се Македонци, туку Албанци и припадници на другите етнички групи, а 80% од нив според адресите се ...
vmro

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ останува единствената партија која има лидер осомничен дека украл 8 милиони евра

СДСМ продолжува да функционира според нивнито деструктивно мото “колку полошо за државата и народот, толку подобро за партијата”, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ е единствената ...
Back To Top