javno-obvinitelstvo500

Поведена постапка против организирана криминална група заради продажба на наркотици

По напатствија од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи започна ...
frosina-remenski

Ременски „промовираше“ мерки кои се на сила веќе 16 години

Пред неколку дена техничката министерка за труд и социјална политика Фросина Ременски одржа прес-конференција на која соопшти дека“најранливите категории нема повеќе ...
zemjiste

Јавен повик за давање државно земјоделско земјиште на плодоуживање

Државата на јавен повик за давање на земјоделско земјиште во државна сопственост на плодоуживање на социјално необезбедени лица ќе понуди вкупно 133 хектари земјиште ...
nimic-iznel-predlozi-na-zaednichkata-sredba-so-jolevski-i-vasilakis-110181

Нимиц со конкретен предлог за решавање на спорот со името?

Во Њујорк заврши рундата разговори за разликите околу името меѓу пратеникот на ОН Метју Нимиц и претставниците на Македонија и Грција, Зоран Јолевски и Адамантиос Василакис. На ...
Casa-de-la-Flora-Resort-05-1150x765

Фото: Суперлуксузен хотел на Тајланд

Овој прекрасен, луксузен комплекс на Тајланд, ќе го направи вашиот одморот незаборавен… Погледнете ја нашата галерија и обидете се да оддолеете! „Casa de la Flora“, се ...
Back To Top