Црвен аларм, руската црноморска флота на борбена готовност!

Поврзани вести

На воздушната одбрана на руската флота на Црното Море и беше издадено предупредување за напад, објави Карл Билт, копреседавачот на Eвропски совет за надворешни односи на својот профил на Твитер. Вакви вести емитуваат и други медиуми. Се чека официјална потврда од руските власти.

Некои медиуми објавија дека руското Министерство за одбрана издало наредба за подигнување на борбената подготвеност на Руската црноморска флота на највисоко ниво и издало предупредување за евентуален напад откако било забележано дека воените бродови на коалиционите сили за Сирија, предводени од САД, Велика Британија и Франција , се упатуваат кон Сирија.

 

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top