Анчелоти: Загрижени сме поради поради играта, но сето тоа е нормално

Поврзани вести

Тренерот на Баерн Минхен Карло Анџелото вели дека сите во клубот се загрижени поради големиот број голови кои екипата ги прима, но истакнува дека сето тоа е нормално.

-Нормално дека сме загрижени. Ова се тешки натпревари, а и знавме дека не сме во најдобра форма во овој момент. Сето тоа е нормално, се вративме од Кина пред само два дена, а секако дека подобро ќе изгледаме во сабота. Сепак, морам да истакнам дека е потребно да го промениме ставот и да влијаеме на сопствениот дух, посочи Анчелоти.

Баварците во последните пет натпревари летово примија дури 12 голови, изгубија четири , а последниот се случи пред нивните навивачи на Алијанц Арена, кога Ливерпул беше далеку поубедлив.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top