Баерн Минхен е последниот полуфиналист

Поврзани вести

Во мирен натпревар без голови Баерн Минхен освои полуфинале во Лигата на Шампионите.

Откако минатата недела Баерн славеше со 2:1 на гости кај Севиља, вчера рутинирано и без многу возбудувања се пласираше во следната фаза од елитното европско натпреварување.

Натпреварот заврши со резултат 0:0 кој им одговараше само на баварците. Баерн им се приклучи на Реал Мадрид, Рома и Ливерпул во полуфиналето од Лигата на Шампионите.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top