Какво време не очекува од наредната недела?

Нов влажен бран во земјава и пониски дневни температури се очекуваат од почетокот на наредната работна недела. Метеоролозите дотогаш предвидуваат стабилно и суво време. Утре ...

Христијан Мицкоски: За името мора да се одлучува на референдум

Народот мора да го каже конечното мислење дали оваа држава треба да се вика Република Македонија или некако поинаку,  истакна во вечерашната емисија „Во центар“ со ...

СДС наместо да донесе живот „одзема животи“

СДС наместо живот за малку ќе донесеше смрт на прилепчанката која беше тешко повредена на 30.10.2017 во сообраќајка во Прилеп на улица “Киро Крстески – Платник”. Шефицата ...

КОЈ БИ БИЛ ИДНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ: Ако Никола Груевски ја напушти лидерската позиција, идниот лидер би требало да има три клучни карактеристики

Ако актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ја напушти лидерската позиција, тогаш идниот претседател на партијата би требало да ги исполнува минималните услови ...

ВМРО ДПМНЕ: Рашковски во целото интервју манипулира со неколку случаи кои лажно ги претставува како криминал

Драги Рашковски изнесува очигледни лаги, дезинформации и лесно доказливи манипулации. Дрско лаже дека наводно биле злоупотребени милијарди, а во целото интервју манипулира ...

Заев игра по правилата на Грците: Прв на удар за промена на името аеродромот Александар Македонски, името ќе го носи по поранешниот претседател Киро Глигоров

Шефот на грчкото МНР при неговата средба со колегата Никола Димитров во Скопје извесно е дека ќе побара промена на името на скопскиот аеродром, како и на централниот ...

Полицијата започна со апсење на новинари

Здружението на новинари на Македонија завчера испрати претставка до Одделот за внатрешна контрола при МВР за приведувањето на новинарите Махмути и Ука, кои минатата ...

Константин Георгиевски до Шилегов: Другар Шилегов, ветивте дека ќе ни го дадете „Цар Самуил“

Координаторот на советничката група на СДСМ во Охрид, Константин Георгиевски, на својот фејсбук  профил јавно му се обрати на градоначалникот на град Скопје, Петре ...

ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалниците на СДС донесоа поскапи паркинзи за сите, поскапа нафта и најава за забрана за возење на постари автомобили

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до јавноста истакна дека наместо живот за сите, градоначалниците на СДС донесоа поскапи паркинзи за сите, поскапа нафта, и најава за забрана ...

Владата излезе со првата мерка за почист воздух- ја укина акцијата „Ден на дрвото“

Владата вчера на седница донесе заклучок за престанок на акцијата „Ден на дрвото“, а причина како што велат од Илинденска се слабите ефекти од досегашното спроведување. Чистиот ...
Back To Top