Пронајдете го вашиот внатрешен мир според хороскопскиот знак

Веќе илјадници години човекот гледа кон ѕвездите барајќи насоки и знаење. Астрологијата датира од 2000 година п.н.е. и внимателно била изучувана од страна на древните ...

14 стереотипи за Скорпиите кои речиси секогаш се вистинити

Најчестите зборови со кои е опишувана Скорпијата се интензивна, страсна, љубоморна, опсесивна и мистериозна. Но, и некои други хороскопски знаци можат да бидат опишани ...

Има 19, а таа 72 години: Тие се во среќен брак, а тој вели дека е неверојатна во кревет

После само две недели Гери ја запросил Алемеда. 19 годишниот Гери Хардвик ја запознал 72 годишната Алмеда во пицерија. Сега се маж и жена и отворено разговараат за својата ...

Прогнозата за ова лето нема да ве израдува

Познатата американска приватна метеролошка служба “AccuWeather” ја објави сезонската прогноза за Европа за ова лето. Како што најавуваат метеоролозите нѐ очекува ...

„Ми фалиш“: Македонската пејачка му прати „мали сигнали“ на колегата – ‘рти ли нова љубов на естрадата?!

Сигурно се сеќавате на македонското шоу „На иста адреса“ кое заврши неславно, а во истото учествуваа неколку наши млади македонски пејачи меѓу кои и Александра Михова ...

Баш и е гајле: Милена Антовска ги крена секси нозете во „вис“ (ФОТО)

Иако претходната година се породи, македонската водителка Милена Антовска брзо се фати во форма, а наскоро ќе може да ја видиме и пред телевизиските екрани. Водителката ...

ФОТО: Згодната Моника од Кичево ќе ви го сврти умот

По манекенството, каде што би сакала да биде успешна и кое и’ е сегашно хоби на убавата Моника, таа за неколку години себеси се гледа и како успешен модел со меѓународна ...

Носите бројаница на рака – Таа не е украс, секој ден треба да го правите ова!

Многумина ја сметаат само за украс на раката, без да го знаат нејзиното суштинско значење. Бројаницата е „оружје за молитва“ и мир. Таа треба да има 33 јазли и најчесто ...

Интересен заклучок: Мажите ќе живеат подолго ако се оженат со вакви жени

Научниците дошле до многу интересен заклучок кој подеднакво ќе ги интересира и мажите и жените. Имено, неодамна спроведено истражување покажало дека жените со голема ...

97% од луѓето заболени од рак, ги имале овие проблеми со забите

Постои една заедничка стоматолошка процедура што речиси секој стоматолог ќе ви каже дека е сосема безбедна и покрај фактот што научниците предупредуваат од неговите ...
Back To Top