Повторно роден: Погледнете каква невеста била убавата Нисан (ФОТО)

Турската актерка Ашли Енвер освојува во серијата „Повторно роден“ која ја гледаме на Сител. Познатата актерка ја има главната улога во хит серијата каде плени со нежност ...

ЦЕЛОСНО ГОЛА: Ќерката на Ромарио ги помина сите граници (ВИДЕО)

Ќерката на бразилската фудбалска легенда Ромарио, атрактивната Моникиња со „жешкото“ домашно видео кое „случајно“ излезе во јавност преку ноќ стана хит на интернет.

Торбичка со остатоци месечев прав продадена за 1,8 милиони долари

Чанта во која има остатоци месечев прав беше продадена за 1,8 милиони долари на наддавање во аукциската куќа „Сотбис”. Белата платнена торбичка со патент, со размер ...

Легендарниот цртан лик Вини Пу забранет во Кина

Сликата на легендарното мече Вини Пу забранета е на сите кинески социјални мрежи. Причината е многу бизарна – го споредуваат со претседателот на државата Си Џинпинг. Властите ...

„Дејли Меил“: Путин се капе во крв од елен заради поголемо либидо

Претседателот на Русија, Владимир Путин се капе во крв истечена од исечени рогови на касписки точкаст елен, со цел да си го зацврсти здравјето, пишува „Дејли Меил“. Древното ...

ВИДЕО: Манекенка уапсена во Саудиска Арабија поради носење мини здолниште!

Саудиската полиција ја уапси манекенката Хулуд затоа што се фотографирала во мини здолниште и кратка маица. Манекенката предизвика жестоки реакции на социјалните ...

Робот се „удави“ во фонтанa во САД

Безбедносен робот, производ на компанијата Најтскоуп (Knightscope), падна во фонтана во вашинготнскиот комплекс Џорџтаун вотерфронт (Georgetown Waterfront) каде работел и „се удави“, ...

Неверојатно: Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Атолот Бикини во Тихиот океан, каде САД спроведуваа нуклеарни тестови пред повеќе од 70 години, сега е богат екосистем, преполн во растителни и животински видови. Научниците ...

ОВА БОЛИ: Јелена Спенџарска го вовлече обичниот костим за капење во задникот како да е танга! (ФОТО)

ТВ водителката Јелена Спенџарска пред неколку дена замина на летен одмор во Црна Гора, а друштво и прави нејзината сестра. Водителката е една од најактивните на социјалната ...

Остана уште малку време до маратонската журка на 10-то по ред јубилејно издание на фестивалот “Love and happiness” на охридска плажа Градиште

До јубилејното 10. по ред издание на фестивалот “Love and happiness”, закажано на 22 јули на најубавата охридска плажа Градиште остана уште малку. Во моментов во тек се последните ...
Back To Top