jankulovska

Јанкулоска: Да си посакаме да веруваме во вредностите кои не водат низ животот

Носителот на листата за Изборната единица 2, на коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО – ДПМНЕ, Гордана Јанкулоска денеска имаше средби со граѓаните ...
kicevo

Премиерот Груевски го пречека Велигден заедно со кичевци

Премиерот Никола Груевски и неговата сопруга Боркица го пречекаа Велигден помеѓу кичевци во соборната црвка „Свети Апостоли Петар и Павле“.
todorov500

Тодоров: Ќе развиеме електронски водич за сите манастирски капацитети

Носителот на листата во третата изборна единица на Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров денеска го промовираше проектот за ...
policiskamarica

Бесен скопјанец прегазил полицаец

Неколку минути по полноќ на улицата „Ќемал Ататурк“ бб, кај црквата „Св.Ѓорѓија“ во Скопје, 25-годишниот скопјанец Т.Б.  управувајќи со своето возило „Хонда Цивик“ ...
zozev

Жозев Дол со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, Груевски и Иванов

Жозев Дол, кој е претседател на највлијателната политичка партија во ЕУ во името на целата Европска народна партија застана со поддршка зад ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски ...
brrisel500

Македонците од Белгија масовно го дочекаа Велигден

На достоен православен начин, со божествена литургија на која чиноначалствуваше струмичкиот поп Боро Милчев, Македонците од Белгија синоќа во македонскиот храм „Свети ...
gruevski-soboren (1)

Фото: Груевски со сопругата на Велигденска литургија во Соборниот храм

По повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска присуствува на ...
vladika-petar-500

Митрополитот г. Петар: Преку воскресението Христово се надминаа сите проблеми на човекот

Преспанско-пелагониската епархија, големиот христијански празник Велигден го прослави во централниот битолскиот Храм „Св. Великомаченик Димитриј“ каде богослужеше ...
stefan

Поглаварот на МПЦ повика на национално и духовно обединување

ПО МИЛОСТА БОЖЈА, АРХИЕПИСКОП ОХРИДСКИ И МАКЕДОНСКИ, ЗАЕДНО СО СВЕТИОТ АРХИЕРЕЈСКИ СИНОД, ДО СВЕШТЕНОСЛУЖИТЕЛИТЕ, МОНАШТВОТО И ДО СИТЕ ЧЕДА НА МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ...
ODW elektronik

Се отвараат илјада нови работни места

Ланец на гигантски комании доаѓаат во Охрид. Германската  ОДВ електрик од областа на автомобилската индустрија ќе стартува со работа во средината на месец мај. Станува ...