На лагата и се кратки нозете: Алаѓозовски лаже дека позирал гол против споменикот на Прометеј, фотографија е 9 години постара од споменикот

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски деновиве особено актуелен не по својата работа, туку по својата уметничка црта, денеска повторно ја излажа јавноста. Во изјава ...

ВМРО-ДПМНЕ тргнува во нова победа: Избрани првите пет кандидати за градоначалници (ВИДЕО)

Марјан Бајрактаров орален хирург за Струмица, за Петровец Борче Митревски, Славчо Чадиев за Велес, Тони Затковски за Кривогаштани и Зоран Ѓорѓиевски за Куманово се ...

Димовски: Граѓаните низ градовите за противзаконското поставување на некомпетентни и нестручни кадри кои ги назначува СДС на раководни функции, ги разкажуваат овие случаи како анегдоти

Јас би сакал да раскажам две работи кои ги дознав овие денови, а се реални и вистини, се случиле. Во една јавна институција доаѓа член на управен одбор назначен од СДСМ ...

Којзеклиска: Над 300.000 пензионери на сопствена кожа ќе ја почувствуваат неодговорната политика на неспособната Влада на Заев

СДС го укинува најавеното и планирано покачување на пензиите. Над 300.000 пензионери на сопствена кожа ќе ја почувствуваат неодговорната политика на неспособната Влада ...

Илиоски: СДС го интересира само згрижувањето на партиските послушници на трошок на граѓаните, а не функционирањето на институциите

СДС не сака професионална и компетентна администрација. СДС не сака администрација во која ќе просперираат најдобрите. СДС е против европска, ефикасна администрација ...

Советниците на СДСМ од Радовиш ја поддржаа Владата за изградба на кампови за мигранти!

Советот на Радовиш изгласа да нема кампови за мигранти во општината. Одлуката беше донесена со 11 гласа ЗА од советниците на ВМРО-ДПМНЕ и 7 гласа од советниците на СДСМ ...

Шиповиќ: Жерновски лаже, со пари од општина Центар бил да гледа фудбал во Франција

Претседателот на Советот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, овие денови го разоткрива расипничкото однесување на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски. ...

„Усје“ и „Фени“ ќе го увезуваат загадувачот нафтен кокс без акцизи, со амин на владата на Заев

Владата на Зоран Заев е расположена да дозволи увоз на нафтен кокс без плаќање на акцизни давачки, а на барање на компаниите „Титан Цементарница Усје“ и „Фени Индустри“, ...

Шиповиќ: Жерновски лаже, со пари од општина Центар бил да гледа фудбал во Франција

Претседателот на Советот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, овие денови го разоткрива расипничкото однесување на градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски. ...

Делев: Владата на СДС безмилосно ја турка државата во долгови, Заев и Тевдовски единствено што спроведуваат е исплата на партиските долгови кон послушниците и соросовите активисти

Владата на СДС безмилосно ја турка државата во долгови. Македонската јавност е сведок дека владата на СДС за овие неполни три месеци државата секој ден ја задолжува. ...
Back To Top