Денеска облачно со повремен дожд

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а ќе бидат и поројни, проследени и со грмежи. Температурата ќе се движи од осум ...

Три лица повредени на вчерашната мото трка во Скопје

Вчера во 15.00 часот на Меѓународниот кружен натпревар во автомобилизам „СКОПЈЕ 2017“. што се одржа на бул. „Гоце Делчев“ во Скопје, се случила сообраќајна незгода во која ...

Во пожар до темел изгоре училиштето во тетовско Ново Село

Во пожар што избувна денеска попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско  Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во пожарот ...

Шара масовно се пали, надлежните молчат !

На социјалната мрежа Твитер има реакции за намерното палење на шумските појаси на Шара. Во реакциите има и повик до надлежните да реагираат, како и ракција на меѓусебното ...

ДИК, ОБСЕ,ОДИХР и амбасадорите замижаа пред нерегуларностите

Кандидатие за градоначалници беа постојано следени, открива Груевски во „Седмица“ на ТВ Алфа, и додава дека овој начин на заплашување се уште се спроведува врз кандидатите ...

СДСМ вршела поткуп и во Македонска Каменица

Изборниот инженериг кој се спроведува од страна на СДСМ низ цела Македонија завзема застрашувачки размери. Почнаа да пристигнуваат најразлични докази за огромните ...

Дарко Костовски убедлив на дуелот против Смилевски

Додека Дарко Костовски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Бутел со факти и со промоција на своите проекти говореше во денешната дебата на Канал 5 ...

Вработените во Фени од вечерва најавуваат штрајк

Сметките на „Фени индустри“ се уште се блокирани иако вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев неодамна изјави дека Владата е посветена на изнаоѓање решение ...

Изборниот молк започна со делење пари на гласачи и кршење на штабови

Како што јавува порталот Инфомакс, М.С. од село Корешница-Демир Капија во Полициската станица Неготино пријавил дека С.Б. (43) од село Корешница му понудил пари за да гласа ...

Гори зградата на Општина Куманово

Пожар избувна вечерва околу 18 часот во старата зграда на општината Куманово, јавува Куманово Њуз. Како што пишува порталот пожарот избувнал во кујната на еден од рестораните ...
Back To Top