Манчестер Сити подготвува нов договор за Пеп Гвардиола

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат ...

Златан Ибрахимовиќ предизвика земјотрес во Лос Анџелес (Видео)

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ, кој од неодамна е играч на ЛА Галакси, во гостувањето кај американскиот комичар Џими Кимел рече дека не е типичен Швеѓанец, но ...

Мбапе го однесе ПСЖ на завршницата од националниот куп

Пари Сен Жермен ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Франција, а најзаслужен за тоа е Килијан Мбапе кој постиган два гола синоќа во триумфот над Каен со 3:1. Со оглед ...

Николов удри по Шкендија: Покажавте дека сте мал клуб без историја и ништо зад вас, ЕДЕН Е ВАРДАР!

Откако на крајно недоличен начин фудбалерите на Шкендија вчера ја прославија победата против Вардар, напади кон нив доаѓаат од сите страни. Откако вчера Филип Гачевски ...

Ибрахимовиќ: Одам на Мундијалот, без мене тоа нема да биде Светско првенство

Шведскиот интернационалец Златан Ибрахимовиќ во една емисија на американска телевизија изјави дека ќе учествува на Светското фудбалско првенство што ова лето ќе се ...

Хари Кејн: Нека зборуваат што сакаат, јас сум фокусиран на работата

Фудбалерот на Тотенхем, Хари Кејн не е многу загрижен од ироничните коментари што се појавија на социјалните мрежи, а се однесуваат на неговата жалба, да му биде запишан ...

Пол Погба си оди од Манчестер Јунајтед?

Според пишувањето на Дејли Мејл, Пол Погба на лето многу веројатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед, со оглед на тоа што веќе некое време не е во најдобри односи со Жозе ...

Марсијал има понуди од Германија и Италија

Францускиот фудбалер Ентони Марсијал може да го напушти Манчестер Јунајтед на крајот на сезоната, една година пред истекувањето на договорот. За неговите услуги заинтересирани ...

Манчестер Сити ја освои Премиер Лигата по само 33 натпревари

Манчестер Сити е новиот шампион во Премиер лигата откако градскиот ривал, Манчестер Јунајтед загуби дома од ВБА со 0:1. Единствениот погодок го постигна Џеј Родригез ...

Ибрахимовиќ со гол за победа на Лос Анџелес Галакси (Видео)

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ постигна три гола на исто толку натпревари за Лос Анџелес Галакси, а последниот беше во мечот против Чикаго Фајер. Ибрахимовиќ ...
Back To Top