Јавна набавка во висина од скоро 4 милиони денари за кекси

Според огласот на кој може да се види електронскиот систем за јавни набавки, Министерството за Одбрана има потреба од набавка вредна скоро 4 милиони денари  на кекси. Односно: oвесни ...

ВЕЛИМИР СМИЛЕВСКИ СЕ ПЛАШИ ОД СВОИТЕ ИСКАЖАНИ СТАВОВИ ВО ЈАВНОСТ

Во емисијата Само Вистина на Канал 5, Костовски го обвини Смилевски дека не е доволно информиран за настаните и случувањата во општината за која се кандидира како градоначалник. Костовски ...

Зоран Илиоски: Отпишување на долговите за вода, канализација и смет на социјално загрозените семејства од Битола

После конститутирање на Советот ќе продолжам мерка за отпис на долгови од комуналната сфера, долгови кои се под директна надлежност на општината, односно долгови за ...

СДС ја укина наградата ,,23 Октомври’’ која беше доделувана на истакнати интелектуалци

По предлог на министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, Владата донесе одлука за укинување на наградата „23 октомври“ која се доделуваше како највисоко признание ...

СДСМ без одговор за трансферот на 1 милион евра на сметки на НВО пред локалните избори

Наместо одговор, владата предводена од СДС молчи и продолжува со префрлување на пари од буџетот на сметките на невладините организации. Денеска на прес конференцијата ...

Србов: Укинувањето на наградата „23 Октомври“ е погазување на борбата на македонскиот народ за создавање на сопствена држава

На вчерашната седница на влада, по предлог на министерството за култура, била донесена одлука за укинување на наградата „23 Октомври“ која беше воведена во 2007 година. ...

ХАОС НА ПРАВНИОТ ФАКУЛТЕТ: Драги го нема, студентите едвај добиваат уверенија

Студентите од Правниот факултет ,,Јустинијан Први’’, маки мачат со добивање на уверенија за завршени студии поради хаосот кој зад себе го остави Драги Рашковски, откако ...

Груевски од Штип: За 11 години се вработиле 10 000 луѓе, тоа е нашиот придонес за овој град, наместо нивните празни зборови и лажни ветувања, одбери ги нашите многу конкретни, многу прецизни проекти и ветувања кои знаеш дека ќе се остварат.

Новата ера, носи два ипол пати повисок приход по жител, односно од 5 на 12 илјади долари“, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вчерашниот митинг кој ...

Никола Груевски: Ветуваме невработеност под 10%, нови 150.000 работни места, сопствени домови за младите

Живееме во еден период кога народот може да направи споредба и разлика како се работеше во времето кога ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата беа на власт, а како се работи сега откако ...

Демолиран штабот на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци

Штабот на ВМРО- ДПМНЕ во Кавадарци, бил оштетен вчера вечер од страна на непознати лица. Оштетувањето било пријавено во полиција, со цел да се превземат соодветни мерки ...
Back To Top