Чедомир Јаневски нов тренер на Вардар?

Поврзани вести

Согласно шпекулациите, договорот е Јаневски официјално да биде промовиран како нов шеф на стручниот штаб по дуелите со Фенербахче.

Поранешниот македонски селектор Чедомир Јаневски треба да го преземе кормилото на ФК Вардар, по изненадувачката оставка на Гоце Седлоски од клупата на најтрофејниот македонски клуб која доаѓа во апсолутно погрешен на само два дена пред плеј-оф квалификацискиот натпревар за Лигата на Европа против Фенербахче, објави спортскиот портал ЕКИПА.

-Според нашите информации, веќе е договорена соработка со Јаневски кој се очекува да го преземе кормилото на клубот во новата сезона.

Согласно шпекулациите, договорот е Јаневски официјално да биде промовиран како нов шеф на стручниот штаб по дуелите со Фенербахче.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top