Еве како да проверите дали детергентот за перење алишта може да ги испере дамките

Поврзани вести

Во маркетите можеме да најдеме обичен бел прашок, капсули или гел и во многу други облици, а сепак го бирате оној кој навеќе ви одговара, или по цена или по тоа колку е практичен. Меѓутоа некои само ја освежуваат облеката но не ги отсрануваат нечистотиите во целост.

За да го добиете секогаш најдоброто што го плаќате, постои трик со кој можете да проверите колку детергентот што сте го одбрале е квалитетен.

Што треба да направите?

Во една чаша растопете една доза од детергентот и во растворот ставете парче од белка од варено јајце. Ако по 24 чаша белката останала иста, вашиот детергент нема да ги испере нечистотиите. А доколку белката станала помека и почнала да се раствара, детергентот е доволно добар за перење на вашите шарени алишта, доколку пак ако белката од јајцето е потполно растопена тогаш тој прашок ги чисти и најтврдокорните дамки.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top