ФА го избра идеалниот тим на сезоната

Поврзани вести

По четири играчи на двете водечки екипи Челзи и Тотенхем се во идеалниот тим на сезоната во Премиер лигата во изборот на Англиската фудбалска федерација (ФА).

На голот е Давид Де Геа (Манчестер Јунајтед); одбраната ја сочинуваат бековите на Тотенхем Кајл Вокер и Дени Роуз и тандемот штопери на Челзи, Давид Луиз – Гери Кејхил; во редот за врска се најдоа Деле Али (Тотенхем), Еден Азар (Челзи), Нголо Канте (Челзи) и Садио Мане (Ливерпул); во нападот се Ромелу Лукаку (Евертон) и Хари Кејн (Тотенхем).

Место во првите 11 во изборот на ФА нема за Златан Ибрахимовиќ и Алексис Санчез, двајцата се претенденти за признанието најдобар играч во Премиер лигата.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top