Фејсбук статус на Јорданка Ивановска –Јоци со критики кон власта за патните трошоци и повисоката акциза

Поврзани вести

Јоци напиша дека патните трошоци во 2018-та година, во досега најобемниот буџет, биле зголемени за 115% или од 600 000 евра на 1,3 милиони евра.

Проектирано било чудовиште од Буџетот со 100 отсто повисоки бенефиции за кои не ги ни слушала повеќе, а биле третирани на ниво како да биле кралицата Елизабета.
„Тоа се тие штедења, ние ќе плаќаме повисока акциза за нафта, за нивните џепови да бидат полни и за нив да има живот“, напиша Јоци на својот фејзбук профил.

 

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top