ФОТО: Еве што остана од пожарот во Министерство за правда

Поврзани вести

Пожарот што избувна во Министерство за правда направи значителна материјална штета, говорат фотографиите до кои дојде ТВ 21.

Огнената стихија избувна во вторникот, а со пламените јазици се бореа 10 противпожарни возила со 25 пожарникари.

Во Министерството, целосно се опожарени канцелариите од четвртиот кат, а во тие канцеларии имало сметководствени документи, како и документи за меѓународна правна и бесплатна правна помош.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top