Фото: Убавата Каљтрина- врвен музичар и талентиран мејкап артист

Поврзани вести

Кога ќе ја погледне човек оваа жена, на прв поглед остава впечаток како светски позната дива. Убава, згодна мајка, едноставно човек да и позавиди. Од мали нозе се занимава и ужива во музиката, Каљтрина Круезиу е инаку професорка во средно музичко училиште, но покрај музиката има неверојатен талент за шминкање.

Makeup artist on duty 💄👄👩🏼

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on

Никогаш не помислувала дека еден ден ќе се занимава со шминка, затоа што потекнува од музичко семејство, каде нејзината мајка и браќата се врвни музичари и уште од пет години таа свири клавир, па нормално за неа било и да заврши на музичка академија.

Making of the Ciroc girl look 🔵👆

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on

Но уметничкото во неа смета дека го наследила од својот татко, кој бил ликовен уметник и кој по цели денови цртал на платно, па токму тоа е и главаната причина за љубовта кон шминката. Шминкањето го засакала уште од мала додека си играла со шминките на нејзината мајка.

❄❄❄

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on


Убавата Каљтрина секој нов тренд го испробува прво на себе, па потоа на младите девојки. За шминката вели дека многу ја исполнува бидејќи финалниот резултат се гледа и 100 отсто зависи од неа, што не е случај и со музиката за која колку и да си добар професор сепак важна е и кооперативноста на самите ученици.

Baby it’s cold outside ❄⛄

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on

И покрај сите секојдневни обврски Каљтрина е секогаш нашминката и средена од глава до пети и воопшто не ја мрзи да го прави тоа.

Missing summer #tb #summer #2016 🌞🌊💦💦💦

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on

За неа отсекогаш приоритет било семејството и нејзиното три годишно синче со кое го поминува секој слободен миг, но вели дека е тешко да се работат две работи одеднаш и воедно секогаш да изгледаш беспрекорно, но тоа е она што го прави животот поинтересен и поисполнет и те тера да со цениш максимално секој миг поминат со блиските членови на семејството.

#weddingdress

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on

Today my baby is turning 3 🎉🎂🎊Happy birthday my little angel 😇

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on

@adja_macedonia 😎

A post shared by 🌟🌟🌟KALTRINA🌟🌟🌟 (@______kaltrina______) on

sminka

sminka1

sminka4

sminka5

 

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top