ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

Поврзани вести

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на Македонија.

veles

veles1

veles2

veles4

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top