Груевски: Единствено народот може да ја одбрани државата затоа што може да ја нема

Поврзани вести

Ова е план кој може само народот да го спречи. Потребно е народот да ја одбрани својата држава, затоа што може да ја нема. Државата може да ја нема ако се остави на овој човек и неговите сценаристи, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5.

Груевски во интервјуто вели дека сценариото кое Заев го спроведува во Македонија има за цел рушење на унитарноста на државата. Тој вели дека лидерот на СДСМ е подготвен да се пазари со националните и државни интереси, немајќи намера да отстапи од штетните политики и договори, бидејќи на тој начин Заев ќе се спаси од криминали во кои е заглавен.

Груевски говореше за актуелната политичка состојба, како и за хајката која СЈО ја спроведува по налог на СДСМ на чиј удар се најдоа медиумите во обид да се замолчат, како и членови од ВМРО-ДПМНЕ.

Целото интервју на Груевски може да го погледнете во видеото во продолжение

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top