ИНФОРМЕР: Фотографии со исклучително вознемирувачка содржина – Жртвите на Харадинај

Поврзани вести

Поранешниот командант на ОВК, Рамуш Харадинај, лично учествувал во ѕверско мачење и убивање на две Албанки од Сува Река и на српски полицаец од Пеќ, пренесува српскиот весник Информер“ .

Весникот „Информер“ објави фотографии од обдукцијата на жртвите кои се навистина вознемирувачки.Злосторниците на чело со Харадинај ги киднапирале Љатифа К. и нејзината 19-годишна ќерка и ги сечеле дел по дел за потоа да ги убијат од непосредна близина. Нивните тела потоа ги фрлиле на сред раскрсница за сите да можат да ги видат.

Ништо помалку вознемирувачко не е убиството на Срѓан, полицаец од Пеќ. Тој пред да биде убиен му ја отсекле раката и му го разбиле черепот. Иако овие докази биле пратени во Хаг, Трибуналот не ги зел предвид и Харадинај бил ослободен.

zena1

uzas 4

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top