Исфрлете ги сите маснотии од телото со помош на овој пијалак

Поврзани вести

Постојат два вида холестерол – едниот е добар, а другиот е лош што може да предизвика болести на срцето и крвните жили. Кога станува збор за борба против лошиот холестерол, не постои подобар избор од грејпфрутот. Во комбинација со целерот и ѓумбирот тој го намалува лошиот холестерол и ги штити крвните жили.

Потребни состојки:

1 грејпфрут

2 гранчиња целер

1 дрвце магдонос

1/4 олупен лимон

3 парчиња ѓумбир

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете густ пијалак.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top