Изградба на пречистителна станица во Кочани

Поврзани вести

Во Кочани денеска ќе биде поставен камен-темелник за изградба на пречистителна станица за отпадни води.

Финансиските средства за пречистителната станица се обезбедени од Секретаријатот за економски прашања на Швајцарија во соработка со Министерството за животна средина и просторно планирање, општината Кочани и јавното комунално претпријатие „Водовод“.

На настанот најавено е присуство на министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураку, швајцарскиот амбасадор Сибил Зутер Техада и градоначалникот на Кочани, Раткон Димитровски.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top