Јувентус ја доби битката на теренот, а Реал битката за полуфинале

Поврзани вести

Вчера се одиграа и вторите реванш натпревари од четвртфиналето во Лигата на Шампионите.

Јувентус имаше 3:0 по само 60. минути игра каде имаше челосна доминација над Реал. После третиот погодок Јувентус се повлече на својата половина и иницијативата ја превзеде Реал и до гол ситгнаа преку пенал во 92. минута кога Бенатија го фаулираше Лукас Васкез во петерецот, а Роналдо беше прецизен од белата точка.

Пеналот предизвика доста бурни реакции кај фудбалерите на Јувентус и на крајот резултираше со црвен картон за Буфон, на повторената снимка се гледа дека судијата со право досуди најстрога казна.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top