Константин Георгиевски до Шилегов: Другар Шилегов, ветивте дека ќе ни го дадете „Цар Самуил“

Поврзани вести

Координаторот на советничката група на СДСМ во Охрид, Константин Георгиевски, на својот фејсбук  профил јавно му се обрати на градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, дека на охриѓани им ветил дека ќе им го подари споменикот на цар Самуил, лоциран на плоштадот Македонија во Скопје.

„Само да го потсетам другарот Петре Шилегов дека пред сведоци ни го вети споменикот на цар Самоил“, напиша Георгиевски на својот „Фејсбук“ профил.

Шилегов ветил дека ќе подарува споменици , како да се во негова сопственост.

Шилегов не ја неграше веста, напротив од неговиот кабинет изјавија дека се прават анализи за  спомениците од проектот „Скопје 2014“.

Какви анализи прават од кабинетот на Шилегов и со кои закони ќе се одлучува на кого ќе ги подарува спомениците?!

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top