Кузмановска до СДСМ: Нема да не спречите да го обелодениме предавството кое што сте го ветиле со Тиранската платформа

Поврзани вести

Пратеничката Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ денес од собраниската говорница ги обвини пратениците од СДСМ дека со денови не дозволуваат дебата околу Тиранската платформа за да не се обелодени предавството како што кажа таа за кое што СДСМ се подготвени и го ветиле да за дојдат на власт.

-Не знам дали до вас ќе допре ова меѓутоа до граѓаните сигурно ќе допре, за да слушнат околу што ние овие три дена ги трошиме нивните пари. Ние сме тука да дебатираме. За жал вие тоа го прекинавте затоа што во моментот кога ќе се обелодени она зад кое вие стоите, зад кое вие како пратеници ја предавате Република Македонија и сте предавници затоа што се крши унитарноста на државата и има редифинирање на Република Македонија, рече Кузмановска.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

Коментари

коментари

Back To Top