Лисабон домаќин на Евровизија 2018 (ВИДЕО)

Поврзани вести

Европскиот музички натпревар Евровизија идната година ќе се одржи во главниот град на Португалија, Лисабон, објави португалската национална телевизија.

Првото полуфинале е закажано за 8 мај, додека второто финале за 10 мај и големото финале за 12 мај 2017 година.

Инаку Португалија оваа година победи на Евровизија која се одржа во главниот град на Украина, Киев.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top