Љубчо Георгиевски со поддршка за Христијан Мицкоски

Поврзани вести

Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО. Треба да му се даде шанса, напиша на својот ФБ профил поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски.

-Христијан Мицкоски од сите имиња што беа кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ сепак е најнекомпромитиран, неизвалкан со афери, најенергичен и конечно најхаризматичен. Христијан има шанса да остави свој печат во Вмро. Треба да му се даде шанса, напиша Георгиевски.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top