Македонија го продолжи безвизниот режим за руските граѓани

Поврзани вести

Владата на Македонија го продолжи безвизниот режим за руските граѓани за уште една година за патување во таа земја до 90 дена, објави руското Министерство за надворешни работи.

На редовната прес-конференција, заменик-портпаролот на руското министерство, Александар Козин, рече дека одлуката на Скопје е усвоена на 13 март и дека е во сила до 13 март 2019 година.

Според него, кога влегуваат во земјата, руските граѓани треба да имаат руски пасоши и осигурување.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top