Манчестер Сити ја освои Премиер Лигата по само 33 натпревари

Поврзани вести

Манчестер Сити е новиот шампион во Премиер лигата откако градскиот ривал, Манчестер Јунајтед загуби дома од ВБА со 0:1.

Единствениот погодок го постигна Џеј Родригез во 76. минута од средбата. Со оваа победа ВБА ги задржа теоретските шанси за опстанок.

Манчестер Сити  на пет кола пред крајот сезоната е на 16 бодови предност пред Јунајтед, па отсега и математички ја обезбедија титулата. Манчестер Сити славеше на гостувањето против Тотенхем со 1:3

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top