Мекгрегор потпиша договор за борба од милијарда долари со Мејведер

Поврзани вести

Ирскиот УФЦ боерц, Конор Мекгрегор потпиша договор за борба од милијарда долари. Тој не ја криеше радоста дека и официјално се договорил за борба со непоразениот американски боксер Флојд Мејведер.

-Чест и задоволство ми е што го потпишав овој догвоор заедно со своите партнери. Прв и најважен дел од овој историски договор е потпишан. Сега го чекаме потписот и од другата страна, изјави Мекгрегор.

Првиот човек на организацијата УФЦ, Дин Вајт, пред неколку дена изјави дека прво го чека потписот на Конор со цел да тргне во преговори со Мејведер и неговиот советник Ал Хејмон.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top