Мицковски: Крајниот збор за името ќе го имаат граѓаните

Поврзани вести

Доколку дојде до взаемно прифатливо решение за името крајниот збор треба да го имаат граѓаните, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на прашање во врска со името.

Тој одговараше на прашања на повеќе теми, како тоа дека разгледуваат статути на сестринските партии и тие ќе бидат водилка како треба да изгледа статутот.

Говорејќи за реформите на партијата информираше воведување на нови тела. Тој посочи дека ќе се формираат нови комисии, анитикорупциска комисија….

-ВМРО-ДПМНЕ е пионер во политичките чекори, ние први започнуваме со некои чекори, посочи Мицковски.

#Коментари

Останати вести од оваа рубрика:

[fbcomments]
Back To Top